ZPRACOVÁNÍ ENERGETICKÉHO PRŮKAZU

Prodáváte dům nebo pronajímáte komerční prostory? Od 1. ledna 2013 máte zákonnou povinnost objekt opatřit průkazem energetické náročnosti budovy (PENB).

V rámci služeb RE/MAX ANDĚL zajistíme našim klientům zpracování PENB a zodpovíme jakékoli dotazy. Díky spolupráci s certifikovanou organizací, oprávněnou PENB vystavovat, jsme schopni vaši nemovitost inzerovat se všemi náležitostmi, které vyhláška v tomto směru vyžaduje.

Garance kvality PENB

Prodávajícím i klientům, kteří si u nás koupili nemovitost za účelem dalšího pronájmu nebo prodeje, garantujeme kvalitu zpracování energetického průkazu inspektory ze společnosti Comfort Space.

slide4

 

Služby Comfort Space

Odborné zajištění:

  • průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) pro stávající objekt s možností aktualizace PENB po případné rekonstrukci objektu,
  • projektové dokumentace pro dílčí či úplnou rekonstrukci,
  • stavebního povolení,
  • kvalitních technologií pro zateplení, topení a snížení energetické náročnosti,
  • stavební firmy pro kvalifikované aplikace všech naplánovaných akcí,
  • dotací z programu Nová zelená úsporám vyhlášeného od 1. 4. 2013,
  • stavebního dozoru a vyhodnocení stavebních činností dodavatele,
  • úvěru a financí od našeho finančního partnera (bankovní i nebankovní finance s nízkým úrokem) a všech dalších souvisejících služeb.

 

Co je PENB?

 

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB), jinak také nesprávně nazývaný „energetický štítek“, se stal důležitou součástí realitní praxe. Jedná se o klasifikaci nemovitosti v rozmezí energetických tříd  A-G a slouží především k lepší orientaci koncových uživatelů.

Provozní náklady na dům či byt hrají v rozhodovacím procesu kupujících stále větší roli, proto PENB významně ovlivňuje prodejní potenciál nemovitosti.

PENB v praxi

Podle nařízení Evropské komise a na základě vyhlášky č. 78/2013 Sb. se povinnost zpracování PENB týká, nebo bude týkat, téměř všech nemovitostí, které se prodávají nebo jsou pronajímány. V praxi to znamená, že pokud vlastník nemovitosti chce prodávat či pronajímat dům, musí si nechat tento energetický průkaz zpracovat. Pokud se jedná o bytovou jednotku, je až do roku 2016 možno nahrazovat PENB fakturami za spotřebované energie z posledních tří let.

Součást kupní smlouvy

Od ledna 2014 ukládá nový občanský zákoník prodávajícímu podmínku, podle které je nutné přiložit ke kupní smlouvě všechny dokumenty související s objektem, tedy i průkaz energetické náročnosti budovy. Nedodržení této povinnosti může zakládat na vadě kupní smlouvy, která se stává napadnutelnou.

Zákonem daná povinnost!

Konkrétní ustanovení tohoto znění je deklarováno v § 2087 nového občanského zákoníku. PENB se tak stal zákonem vyžadovaným dokumentem a pro prodej jmenovaných objektů se nyní stává jedním z povinných dokumentů.

 

Úvod do problematiky průkazu energetické náročnosti budov 

 

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ


Prosím zadejte své jméno a příjmení.
Prosím zadejte svůj kontaktní email.
Prosím zadejte svou zprávu.

Opište, prosím, zobrazený text:(*)
Opište, prosím, zobrazený text:   ObnovitText nesouhlasí


 

  O společnosti


RE/MAX ANDĚL je pobočkou světové sítě realitních kanceláří RE/MAX, která vznikla před více jak 40 lety v americkém Coloradu. V tuto chvíli s námi a pro vás pracuje přes 110 000 obchodních partnerů společnosti RE/MAX ve více než 90 zemích světa.