Vyšehradský syndrom

Vyšehradský syndrom je prastará kletba, napadající majitele nemovitostí. Kletba se projevuje tak, že prokletý majitel je přesvědčen o nedozírné hodnotě své nemovitosti. Za tuto nemovitost zpravidla požaduje cenu, která reálnou hodnotu nemovitosti přeskočila o mnoho milionů. Majitel se totiž domnívá, že jeho nemovitost dosahuje ceny Vyšehradu.

Typické znaky prokletého poznáte jednoduše. Pokud je mu předložena reálná cena nemovitosti, podložená tržní analýzou, začne být výbušný a rudne. Během nepřetržitého a výhružného očního kontaktu se vás snaží proklít také, aby v tom nebyl sám, a to větami typu „Vim nejlíp, kolik stojí můj byt!“ nebo vytáhne těžko průstřelný argument „Soused říkal, že to stojí minimálně tolik a navíc mam nový dlaždičky v koupelně!

Většina takto prokletých jedinců jsou lidé, kteří nemovitost prodávají sami, bez realitního makléře, neboť jejich dvacetimetrová garsonka před rekonstrukcí v hodnotě nezpochybnitelných 15 milionů realitního makléře nepotřebuje. Nemovitost potřebuje dvě až tři fotografie ze staré Nokie a kvalitně sepsaný inzerát na portálu bazoš.cz zpravidla začínající a zároveň končící větou „prodám byt, RK NE!!!“. Je celkem běžné, že se takovýto majitel snaží ukázat, kdo je zde majitelem a proto jej na jedné z fotografií můžete zahlédnout v zrcadle, jak onu nemovitost fotí. Tím láká zájemce na skvělý obchod a značkuje si terén.

Buďte silní a nechte si zpracovat tržní analýzu od profesionála. Vyšehradská kletba totiž nikdy nespí.

David Týč – Realitní Makléř

Tel.: 730 688 327

@: david.tyc@re-max.cz

www: https://www.remaxandel.cz/realitni-makleri/david-tyc/

www: www.davidtyc.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

pět × jedna =