Prodej chaty / chalupy, 69 m2, Kámen

2 700 000 czk / za nemovitost
včetně provize a právního servisu

Prodej chalupy, 69 m2, Kámen

Hledáte chalupu s příběhem? Takovým, který budete rádi psát dál? Pak tu mám něco právě pro Vás.

Na okraji obce Jiříkov u Kamene se nachází udržovaná, celoročně obyvatelná chalupa. Ta patřila Prof. Juraji Filasovi, světoznámému skladateli vážné hudby, jehož díla se hrála v newyorské Carnegie Hall, v Honk Kongu i v Japonsku. Na chatě žil i skládal poslední roky svého života, malebné okolí mu bylo velkou inspirací k tvorbě. V místní hospůdce mu jeho přátelé vytvořili vzpomínkový koutek, kde stojí jeho pianino a na něm noty veselé hymny, kterou složil pro obyvatele Jiříkova.

Nepodsklepený dům o zastavěné ploše 50m2 je obklopen zahradou (512m2), kde najdete i dřevník a dílnu. Nemovitost je napojena na elektřinu (rozvody v mědi), obecní vodu i plyn, odvod odpadních vod je řešen betonovou jímkou (cca 3m3), v obci není kanalizace. Vytápění je řešeno pomocí krbových kamen na dřevo v obytných místnostech a vestavěným krbem v obývacím pokoji. Další variantou jsou plynová kamna. Ohřev vody zajištěn elektrickým bojlerem. V roce 2017 byla upravena a zateplena kuchyně s koupelnou, v roce 2020 se dělala kompletně nová, zateplená střecha včetně komínů.

Dispozice domu je 3+1, v přízemí obývací pokoj, kuchyně, koupelna se sprchou a samostatné WC, do obytného podkroví (2 místnosti) se dostaneme po dřevěných schodech z obývacího pokoje. Na jeden z pokojů navazuje menší dřevěný balkon s výhledem do zahrady.

Nemovitost se dle schváleného územního plánu nachází na ploše smíšené obytné - venkovské a je tedy možné na pozemku postavit jednopodlažní rodinný dům s obytným podkrovím a sedlovou střechou. Zastavitelnost je 30%.

Pokud je tato chalupa inspirací i pro vás, zavolejte mi a domluvíme se na prohlídku. Zájemcům pošlu kompletní fotodokumentaci i technickou zprávu o stávajícím stavu nemovitosti.
Číslo zakázky: 193-NP01877
Město: Kámen
Počet nadzemních podlaží objektu: 2
Celková plocha: 69 m2
Plocha pozemku: 562 m2
Zastavěná plocha: 68 m2
Typ nemovitosti: Chaty a rekreační objekty
Poloha domu: Samostatný
Druh objektu: Cihlová
Stav objektu: Velmi dobrý
Energetická náročnost budovy: G
Garáž: Ne
Voda: Dálkový vodovod
Odpad: Jímka
Plyn: Plynovod
Balkón: Ano
Lodžie: Ne
Terasa: 21
Výtah: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Tereza Lukasová

Lukasová Tereza


 
Tel. na makléře:
+420 724 794 256

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?