Prodej domu, 68 m2, Babice u Rosic

3 480 000 czk / za nemovitost

Prodej rodinného domu, 68 m2, Babice u Rosic

Hledáte dům v malebné obci obklopené lesy a krásnou přírodou, a přitom stále v dojezdové vzdálenosti do Brna? Chcete si rekonstrukci a vybavení domu zrealizovat dle svých představ?

Pak právě pro Vás může být tento rodinný dům v Babicích u Rosic stojící na pozemku o velikosti 255 m2. Dům má zastavěnou plochu 96 m2 a disponuje prostory pro půdní vestavbu. Můžete tedy dokončit rekonstrukci dle původního záměru jako 2+kk s podlahovou plochou 68 m2 nebo realizovat další tři pokoje v podkroví a dokončit dům jako 5+kk s podlahovou plochou 126 m2 (do ploch není započítán sklep).

Před domem je předzahrádka o velikosti 93 m2 s možností parkování (případně vjezdu do garáže). Za domem je dvorek/zahrádka o velikosti 66 m2, kde si můžete vytvořit pohodové posezení a/nebo prostor pro děti.

Dům je částečně podsklepen. Vstup do kamenného sklepa se nachází v hlavní chodbě a je řešen poklopem (šachtou) v podlaze. Středem domu vede komín a je možné ho využít pro zbudování krbu nebo krbových kamen v obývacím pokoji v přízemí a případně v budoucím obytném podkroví.

Dům byl postaven ze smíšeného zdiva (kámen, cihla, kotovice), je suchý a bez statických vad. Letos byla zahájena rekonstrukce, která však vzhledem k životní situaci a stěhování majitelů nebude dokončena. Dům se tak nabízí ve stavu nedokončené rekonstrukce. Doposud byly odstraněny staré omítky až na cihly, vystavěny příčky koupelny, WC a technické místnosti. Kompletně jsou hotové rozvody elektřiny, vytápění a odpady. Dále byla vyměněna všechna okna za nové plastové.

Střecha je sedlová. Střešní krytina je betonová taška. Půda je prostorná, se zdravými krovy. Nabízí tedy velkorysý prostor (téměř 60 m2) s možností snadné realizace 3 ložnic, případně koupelny a WC.

Náklady na dostavbu ve variantě 2+kk jsou při dnešních cenách odhadovány na 1,5 mil. plus zařízení. Pro variantu 5+kk jsou náklady cca 2,5 mil. plus zařízení. Ceny při realizaci svépomocí budou samozřejmě výrazně nižší.

Z inženýrských sítí je RD napojen na elektřinu a vodu. Kanalizace zatím v Babicích u Rosic není, byť je její zbudování již víc než deset let očekáváno.

RD se nachází ve starší části obce Babice u Rosic jen několik desítek metrů od náměstíčka. Do Brna např. k OC Campus Square je to jen 19,5 km (dle dopravní situace 16 až 23 minut). Autobusová zastávka Babice u Rosic je vzdálená od domu 500 m. Všechny autobusy, které zde zastavují (Ivančice, Hlína, Lukovany), jedou k 5 min vzdálené vlakové stanici v Zastávce u Brna. Autobus jezdí ve frekventované časy 2 až 4x do hodiny). Nájezd na dálnici je 8,5 km od domu (cca 11 minut).

V obci najdete mateřskou školku, fotbalové hřiště, knihovnu, dětské hřiště, ale především klid a přírodu. Rozšířená vybavenost je v obci Zastávka, vzdálené pouze 1,5 km, a v Rosicích, vzdálených 4 km.

Pokud Vás nabídka zaujala, vyplňte poptávkový formulář. Budeme Vás obratem kontaktovat ohledně možnosti prohlídky.
Číslo zakázky: 077-NP05292
Město: Babice u Rosic
Ulice: Dolní
Počet nadzemních podlaží objektu: 1
Celková plocha: 68 m2
Plocha pozemku: 255 m2
Zastavěná plocha: 96.2 m2
Typ nemovitosti: Domy
Poloha domu: Řadový
Druh objektu: Smíšená
Stav objektu: V rekonstrukci
Energetická náročnost budovy: G
Rok rekonstrukce: 2022
Garáž: Ne
Voda: Dálkový vodovod
Odpad: Septik
Balkón: Ne
Lodžie: Ne
Sklep: 16
Výtah: Ne

Mám zájem o nemovitost

Virtuální prohlídka

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Tomáš Fráňa

Fráňa Tomáš


 
Tel. na makléře:
+420 739 094 000

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?