Prodej domu, 480 m2, Polepy

981 000 czk / za nemovitost
Uvedena je minimální požadovaná cena. Nemovitost bude prodána nejlepší nabídce. Právní a finanční servis zajištěn.

Prodej rodinného domu, 480 m2, Polepy

V exkluzivním zastoupení vlastníka vám nabízíme ke koupi tento krásný, ale zchátralý rozlehlý kamenný dům v obci Libínky v okrese Litoměřice. Nemovitost se nachází na horním severovýchodním okraji obce, na pozvolném výběžku hřebene nedalekého vrchu Hořidla. Budova o zastavěné ploše 340 m2 stojí na solidně velkém slunném pozemku o celkové výměře 755 m2. Stavba je ve velmi špatném technickém stavu, určená ke kompletní sanaci a rekonstrukci, ale se zajímavým potenciálem z hlediska možných účelů budoucího využití. Při rozumném zredukování okolní bujné náletové vegetace se z budovy i pozemku naskytne úžasný panoramatický výhled do dalekého okolí, vč. bájné hory Říp vzdálené vzdušnou čarou cca 15 km.

Prohlídky nemovitosti se budou konat v průběhu měsíce června v pevně stanovených termínech. Konkrétní datum a čas prohlídky je třeba si rezervovat předem. Nemovitost bude následně prodána nejlepší obdržené nabídce metodou jednokolové nabídkové aukce RE/MAX. Uvedená cena je minimální akceptovatelnou kupní cenou ze strany vlastníka nemovitosti. Bližší informace o způsobu prodeje žádejte u makléře této nabídky.

Jedná se o velmi masívní, ale bohužel již částečně rozvalenou stavbu z ručně opracované opuky, stavebního kamene známého pro svou pevnost, trvanlivost a estetické vlastnosti, a také pro svoji schopnost udržet v budově příznivé mikroklima. Tento žádaný stavební materiál byl hojně využíván už v době románské a v následném období gotiky, stavby z opuky často vydržely plnit svou funkci mnoho staletí. Opuka byla oblíbeným a tradičním stavebním materiálem jak v Čechách (např. právě na Litoměřicku a Mělnicku), tak i v mnoha středomořských zemích, mj. i v jižních vinařských oblastech Itálie a Francie.

Stavba má kamenné obvodové zdivo tloušťky 60 až 100 cm, kamenná je i velká část překladů. Konstrukce je doplněná kamennými, cihlovými nebo kombinovanými příčkami a vyzdívkami, a také klenbovými stropy, které se nachází zejména ve středové části přízemí budovy. Mohutné dřevěné krovy jsou převážně stále funkční a poměrně zachovalé. Opěrné zdi a překlady však mají praskliny, takže statika stavby je narušená, a bude nutná její celková odborná sanace. Část horního podlaží budovy, včetně cca 1/3 krovu a střechy, je bohužel již zborcená.

Pozemek leží na pěkném, osluněném a dopravně dobře přístupném místě v nejvyšší části obce, při obecní silnici z Polep na Liběšice. Přímo před budovou se nachází malebné zatravněné prostranství, jakási menší náves s obecní lavičkou a staletými lípami a kaštany. Téměř celá budova je obklopena vesměs náletovou zelení, kterou bude nutné podle uvážení prořezat, případně vymýtit. Před domem se nachází stará hloubená studna, která je ale velmi pravděpodobně již nefunkční.

Tato atypická a poměrně náročná nemovitost je vhodná jen pro zájemce s dostatečnou mírou představivosti a nadšení, s konkrétní vizí a adekvátní finanční rezervou. Máte-li dobrodružnou povahu a zájem o staré budovy s osobitým charakterem, zveme vás na prohlídku.
Číslo zakázky: 205-NP08009
Město: Polepy
Počet nadzemních podlaží objektu: 2
Celková plocha: 480 m2
Plocha pozemku: 755 m2
Zastavěná plocha: 340 m2
Plocha zahrady: 415 m2
Typ nemovitosti: Domy
Poloha domu: Samostatný
Druh objektu: Kamenná
Stav objektu: Před rekonstrukcí
Energetická náročnost budovy: G
Garáž: Ne
Doprava: Vlak, Silnice, Autobus
Voda: Rozvod studené a teplé vody
Občanská vybavenost: Škola, Školka, Pošta, Kompletní síť obchodů a služeb
Balkón: Ne
Lodžie: Ne
Výtah: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Ondřej Kučera

Kučera Ondřej
RE/MAX Alfa
Spálená
11000 Praha 1
Tel. na makléře:
+420 774 076 077

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?