Prodej domu, 200 m2, Soběslav

Cena na vyžádání v kanceláři | kontakty

Prodej rodinného domu, 200 m2, Soběslav

Nabízím ke koupi rodinný dům z roku 1922 – 1925 s unikátním pozemkem o rozloze 6 000 m2. Nemovitost je umístěna na okraji města Soběslavi, v ničím nerušené přírodní lokalitě a současně se skvělou dostupností do centra. 5 minut chůze na náměstí , 300 m od řeky Lužnice. Není v zátopové oblasti, povodeň zde nebyla.
Dům je částečně podsklepen. Sklepní zdivo je smíšené. Půdorys sklepa jsou tři místnosti a spojovací chodba, celkem cca 40m2.
Na katastru je veden kromě obytné části s navazujícím nádvořím a dílnou (245 m2). Zastavěná plocha obytné části je 100 m2.
1. NP částečně zvýšené nad terénem je dostupné po venkovním schodišti. Obsahuje zádveří, chodbu, kuchyni s jídelnou (cca 18m2), volně navazující obývací pokoj(16m2)a dále ložnici(18m2). Z chodby je samostatné WC a samostatná, přímo větraná koupelna s vanou. Dále je z chodby přístupná úklidová komora, kolem které jsou vnitřní schody do sklepa.
Středem domu vede dřevěné, původní, dvouramenné schodiště.
Podkroví obsahuje jeden velký atelier, koupelnu přímo větranou a na chodbě je samostatné WC s umyvadlem. Plocha atelieru je cca 30m2. Je zde příprava na krbová kamna. Z chodby je ještě jeden samostatný pokoj s balkonem. Plocha cca 12m2. Z pokoje jsou výsuvné schody na půdu, ta je pochozí a má okno na zahradu.
V roce 2005 proběhla kompletní rekonstrukce krovu a výměna taškové krytiny - nyní šedá betonová taška, byla opravena nadstřešní část komína a umístěna střešní okna Velux, celkem 3ks. Střecha byla zateplena minerální izolací. Během posledních pěti let byla téměř komplet vyměněna okna za plastová, velká, moderní bez členění, která jsou i v patře balkonová. Na zahradu je z atelieru samostatné venkovní schodiště.
Na dílně, která je součástí stavby, vedené v katastru, byla provedena před čtyřmi lety kompletní rekonstrukce krovu a střecha je nová, hliníkové antracitové lamely, včetně okapů.
Před třemi lety byla stavba vybavena tepelným čerpadlem zn. Buderus, koncové zařízení je stěnové vytápění - rošty. Současně s čerpadlem byl proveden zemní vrt - 45 m hloubky - voda je pitná a velmi kvalitní. Na pozemku se nachází ještě z minulosti další studna kopaná - hl. cca 7,5 m. Stavba má dostatečnou kapacitu EI přípojky, 3x 24 A. Na sousedním pozemku je trafostanice. Stavba není napojena na veřejnou kanalizaci. Vody z WC jdou do dvoukomorového septiku, přes kořenovou čistírnu s přepadem do uličního příkopu. Septik je pravidelně vyvážený. Voda z ostatních zdrojů jde do série dvou usazovacích šachet, které se také vyváží a přepad jde trativodem také do silničního příkopu. Systém je funkční. Na KN je dále vedena garáž, cca 3x 6m, jedná se o stavbu z 60.let, cihlová a strop z betonových desek. Zahrada je částečně historická a částečně osázena v roce 1985. Některé dřeviny jsou zajímavé, až unikátní. Vrata jsou cca 15 let stará, hliníková, posuvná, mechanická, vč. branky. Fasáda je původní.
Nemovitost doporučuji těm, kteří hledají dům jak k celoročnímu, tak k sezónnímu bydlení nebo k rekreaci.
Číslo zakázky: 085-NP09327
Město: Soběslav
Ulice: Bechyňská
Počet nadzemních podlaží objektu: 1
Celková plocha: 200 m2
Plocha pozemku: 5766 m2
Zastavěná plocha: 100 m2
Typ nemovitosti: Domy
Poloha domu: Samostatný
Druh objektu: Cihlová
Stav objektu: Dobrý
Energetická náročnost budovy: G
Garáž: Ne
Balkón: Ne
Lodžie: Ne
Výtah: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Jana Chrtová

Chrtová Jana


 
Tel. na makléře:
+420 702 075 032

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?