Prodej domu, 61 m2, Vyškov

1 480 000 czk / za nemovitost

Prodej rodinného domu, 61 m2, Vyškov

Hledáte menší dům v blízkosti Vyškova k rekonstrukci? Zvládáte stavební práce a další řemesla svépomocí?

Pak Vás možná osloví tento starší dům v obci Rychtářov, která leží na okraji Drahanské vrchoviny. Obec je jen pár kilometrů od Vyškova, kde je plná občanská vybavenost, ale tady na Vás dýchne klid a pohoda. Průjezd auty je minimální. V obci se každoročně konají hody a další tradiční akce, kterými obec žije.

Dům leží na návsi, jen pár kroků od rybníčku a malebného kostela Nanebevzetí Panny Marie z roku 1783. V Rychtářově najdete také lovecký zámeček Troyerstein vystavěný v rozmezí let 1745–1758, který v posledních letech prošel citlivou rekonstrukcí.

Lokalita je jako stvořená i pro trávení aktivního odpočinku. V okolí mnoho míst na výlety, cyklistické stezky, nedaleko také Opatovická přehrada. Pokud byste pokračovali dál od Vyškova, je to jen 13 minut do Jedovnic a Moravského krasu.

Jedná se o menší rodinný dům (zastavěná plocha 120 m²) s dvorkem/zahrádkou (43 m²) sousedící s obecní studánkou s křišťálovou vodou. Byť bude vyžadovat vaši péči, nadchne Vás svojí atmosférou a kouzlem.

Domek byl v posledních letech celoročně obýván, nicméně pro většinu z nás je to nemovitost, která bude vyžadovat rekonstrukci. Luxusní vilu z něj sice neuděláte, ale přesto nabízí mnoho možností rekonstrukce a zútulnění pro rodinné bydlení. Vedle domu je identický zrcadlově obrácený dům, který už zdařilou rekonstrukcí prošel. Proto dokážeme odpovědět na spoustu technických otázek a máme zkušenosti s možnou realizací.

V přízemí domu jsou tři místnosti. Vstup do dalšího pokoje je ze dvorku. Snadno z tohoto pokoje uděláte prostornou koupelnu s WC. Voda je do domu přivedena. Připojení na kanalizaci je cca 6 m daleko a napojení nebude náročné. Pokud by to pro vás bylo málo, nabízí se možnost vybudování dalších místností v přístavku v zadní části domu. Tam lze vybudovat i bez větších zásahů dvě menší ložnice. Dispozice domu a velikosti jednotlivých místností jsou jasně patrné z půdorysu, který naleznete mezi fotkami inzerátu.

Dům má mohutné obvodové zdi (více než 60 cm, kotovice), takže má vynikající tepelné vlastnosti i bez zateplení (stačí zateplit seshora). Výška stropů je nižší 225 cm, ale snadno původní strop nahradíte novým vyšším (až 235 cm). Základy jsou kamenné a dostatečné hluboké, tím pádem dům nemusíte podřezávat a dělat novou hydroizolaci. Dům je částečně podsklepený. K vytápění jsou v každé místnosti lokální kamna na tuhá paliva a plynové topidlo. Střecha i krov je nový.

Dvorek se zahrádkou, přístřeškem a kůlnou můžete přetvořit v útulnou zahrádku s posezením.

Pokud Vás nabídka zaujala, vyplňte poptávkový formulář. Budeme Vás obratem kontaktovat ohledně možnosti prohlídky.
Číslo zakázky: 077-NP05676
Město: Vyškov
Počet nadzemních podlaží objektu: 1
Celková plocha: 61 m2
Plocha pozemku: 163 m2
Zastavěná plocha: 120 m2
Typ nemovitosti: Domy
Poloha domu: Rohový
Druh objektu: Smíšená
Stav objektu: Dobrý
Energetická náročnost budovy: G
Garáž: Ne
Balkón: Ne
Lodžie: Ne
Výtah: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Tomáš Fráňa

Fráňa Tomáš


 
Tel. na makléře:
+420 730 139 335

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?