Prodej zemědělského objektu, 925 m2, Chvalkovice

11 490 000 czk / za nemovitost

Prodej zemědělské usedlosti, 925 m2, Chvalkovice

Není moc nemovitostí, kde se spojuje historie a budoucnost a zároveň klid a dostupnost. Nabízíme vám ke koupi areál historického mlýna, který se nachází mezi Jaroměří a Náchodem. Ukrytý v údolí říčky Běluňky, a přitom již brzy rychle dostupný po prodloužené dálnici D11. V samotném objektu mlýna je zároveň ukrytá nová budoucnost stavby, kde je dodnes zachováno spousta původních interiérových věcí. Vše čeká na nového majitele, který objektu vdechne nový život. A když už mluvíme o potenciálu stavby a jeho okolí, tak k areálu mlýna patří dalších 29.969 m2 hodnotných pozemků luk a polí, které jsou také součástí prodeje a celkové inzerované ceny. To vše může umožnit vzniknout víceúčelovému areálu obklopeném přírodou a tichem.

Areál mlýna je uzavřený soubor staveb, kterým dominuje zděná třípodlažní budova s vysokým podkrovím, kde bylo ukryto srdce celé stavby. Tedy mlýnské kolo a stroje, které jsou dodnes patrné a interiérově zachovalé. K tomu z jihu navazuje nižší, dvoupodlažní budova s podkrovím, kde bydlel mlynář s rodinou. Celý areál je pak uzavřen jednopodlažními objekty – hospodářskými staveními pro stroje nebo zvířectvo. Dodnes s patrnými historickými detaily.
Plocha celého areálu mlýna je 968 m2, kdy zastavěná plocha budov je 687 m2 a užitná plocha všech objektů je cca 925 m2, z toho mlýn 345 m2, objekt bydlení 185 m2, hospodářské budovy pak 395 m2.

Celý areál se nachází na polosamotě, kdy sousedem je na severní straně rodinný dům. Přístupný je dvěma cestami, jedna vede lesem z Malé Bukoviny a druhá vede kolem luk z Chvalkovic a mostkem přes Běluňku. Je tak zaručen klid uprostřed lesů. Ideální pro bydlení, odpočinek a rekreaci. Aktivní odpočinek může probíhat na okolních pozemcích, které k mlýnu také patří (viz. foto situace s vyznačením pozemků). Zároveň nedaleko, pěšky nebo na kole, je dostupné Babiččino údolí se zámkem Ratibořice a Starým Bělidlem nebo vodní nádrž Rozkoš a Zoo ve Dvoře Králové. A do 45 minut jste na horách, v Peci pod Sněžkou nebo v Deštném v Orlických horách.

Plocha areálu mlýna je dle územního plánu v ploše SV – což znamená plochy smíšené obytné – venkovské s hlavním využitím: bydlení, rodinná rekreace, občanské vybavení (kromě obchodního prodeje nad 200 m2 prodejní plochy a hřbitova). Okolní pozemky jsou v ploše NZ – plochy zemědělské s hlavním využitím zemědělským.

Přijeďte za námi na prohlídku, rádi Vám tuto výjimečnou nemovitost ukážeme.

S případnou hypotékou Vám rádi zdarma pomůžeme.

V případě, že o nemovitost bude mít zájem více zájemců, majitel si vyhrazuje právo vybrat pro něj nejvýhodnější nabídku.
Číslo zakázky: 020-NP05896
Město: Chvalkovice
Počet nadzemních podlaží objektu: 3
Celková plocha: 925 m2
Plocha pozemku: 30937 m2
Zastavěná plocha: 687 m2
Typ nemovitosti: Zemědělské objekty
Druh objektu: Smíšená
Stav objektu: Před rekonstrukcí
Energetická náročnost budovy: G
Garáž: Ne
Telekomunikace: Internet
Doprava: Silnice
Balkón: Ne
Lodžie: Ne
Výtah: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Petr Andrejši

Andrejši Petr


 
Tel. na makléře:
+420 739 301 764

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?