Prodej zemědělského objektu, 850 m2, Praha 5 - Stodůlky

35 800 000 czk / za nemovitost

Prodej zemědělské usedlosti, 850 m2, Praha

Nabízíme rodinný dům a k němu náležící bývalou hospodářskou usedlost z roku 1818 v Kovářově ulici ve Stodůlkách. Objekt má novou střechu, fasádu, v obytné části i nová okna, koupelnu a WC. Hospodářské budovy lze přestavět na klasické byty či lofty. Celý prodávaný pozemek o ploše 1774 m2 je obezděn vysokou zdí a tvoří celek několika budov, což z objektu činí ideální nemovitost pro rekonstrukci a využití jako byty se zachováním historických prvků, nebo zdravotnické zařízení, případně areál pro seniory, atd. Ráda zájemcům doložím plány s rozměry místností i aktuální zprávu památkářů.
Obytná část prodávané usedlosti je na katastru uvedena jako rodinný dům (užitná plocha cca 300 m2) - má 7 velkých místností a sociální zázemí, plus hluboké sklepení. Tato budova je propojena chodbou v patře s vedlejší stavbou, která sloužila jako hospodářské zázemí s užitnou plochou přes 200 m2. Na rohu navazuje třetí budova se stájemi pro koně, nyní technická místnost, nad kterou je druhá vysoká půda - což tvoří další prostory o velikosti kolem 250 m2. Ve spodní části pozemku jsou další zastavěné prostory, které lze renovovat. Některé stavby byly za totality částečně zbořeny, ale na katastru nemovitostí jsou vyměřeny jejich stavební pozemky, přikládám plán s výměrou stavebních pozemků v areálu.
Pokud Vás nabídka zaujala a máte případně i další dotazy, napište mi prosím email a ráda zajistím prohlídku nemovitosti, nebo i schůzku s památkáři, kteří upřesní možnosti rekonstrukce, s ohledem na památkově chráněné detaily nemovitosti. Vedlejší menší statek je již dlouho přestavěn na byty a majitelé věří, že i tato velká usedlost najde po 200 letech existence své nové využití v podobě bytů, ordinací, kanceláří či provozoven občanských nebo sociálních služeb. Vzhledem ke klidnému okolí a ochrannému pásmu není vhodné zde vybudovat hlučnou výrobnu, provozovnu, nebo zábavní objekt. Na nemovitosti není žádná právní vada, zástava ani hypotéka. Zastupujeme všechny majitele uvedené na katastru.
Nemovitost má mimořádně atraktivní pozici v historické části Stodůlek, poblíž kostela sv. Jakuba staršího, kulturního domu Mlejn, Sokolovny, je poblíž stanic MHD, má výbornou dostupnost k obchodům, metru, školám, školkám i k nemocnici Motol.
Číslo zakázky: 218-NP05498
Město: Praha 5 - Stodůlky
Ulice: Kovářova
Počet nadzemních podlaží objektu: 2
Celková plocha: 850 m2
Plocha pozemku: 1774 m2
Zastavěná plocha: 720 m2
Typ nemovitosti: Zemědělské objekty
Druh objektu: Cihlová
Stav objektu: Před rekonstrukcí
Garáž: Ne
Doprava: MHD
Voda: Rozvod studené a teplé vody
Odpad: Kanalizace
Plyn: Plynovod
Občanská vybavenost: Škola, Školka, Zdravotnické zařízení, Pošta, Supermarket, Kompletní síť obchodů a služeb
Balkón: Ne
Lodžie: Ne
Výtah: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Pavla Brychtová

Brychtová Pavla


 
Tel. na makléře:
+420 602 377 792

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?