Vzdělání a ocenění

Certifikovaný makléř Certifikovaný makléř Bronze

Znalost jazyka

EN

O mně

KDO JSEM ?

Motto:

„Jsou to vztahy mezi lidmi, jež dávají životu cenu“

Wilhelm von Humboldt

 

Jmenuje se Jitka Zichová, pochází z jednoho z nejkrásnějších koutů naší země – Českomoravské vysočiny, ale už téměř 30 let žije a pracuje v Praze. To samo o sobě vytváří protiklad.

Jitka je povoláním ekonomka. Svou profesní kariéru začala ve vnitřním, o něco později pokračovala v zahraničním obchodě. Nyní se vedle, resp. v rámci ekonomických aktivit věnuje i realitnímu byznysu.

Těch pár vět na začátku našeho rozhovoru může v čtenáři vyvolat dojem, že jste propadla své práci. Co na to rodina?

V době, kdy vyrůstaly moje děti, jsem na otázku, co dělám, s určitou nadsázkou odpovídala – „starám se o rodinu a ve volném čase pracuji“. V té době jsem se začala zabývat ekonomickým poradenstvím, resp. outsourcingem ekonomických činností malých a středních firem – od rozpočtů přes daně a účetnictví až po controling.

Takže při rodinných povinnostech práce, nebo při práci rodina?

Nebylo to jednoznačně tak či onak. Tato práce mně umožňovala dobře skloubit profesi s péčí o rodinu, takže, mám-li odpovědět jako ekonomka, vlastně šlo o jakousi fúzi obojího s výnosy pokrývajícími režii a přinášejícími zisk. Jednoduše řečeno, děti rostly a prospívaly, maminka byla spokojená a práce jí přinášela očekávané výsledky.

Vrátím se na začátek našeho rozhovoru, vlastně k jeho úvodnímu mottu. Kam se poděli lidé?

Byli, jsou a budou tam vždy. Nejsem stroj a práce bez lidí by mě neuspokojovala. Vnímám to tak, že lidé práce s nimi vyvažují jinak racionální a analytickou práci ekonoma s čísly. To byl také jeden z důvodů, proč jsem před léty přijala nabídku k lektorské činnosti na vysoké škole.

A jak jste se dostala, když to zjednoduším, od kalkulačky k realitám? To je přece dost odlišná práce.

V rámci svých pracovních aktivit jsem měla možnost podílet se na uskutečňování finančních transakcí v oblasti realit a začalo mě zajímat, co jim předchází. Časem jsem zjistila, že práce v realitách, mám na mysli hlavně vysoce profesionální činnost realitních makléřů, je zajímavá, náročná, vyžaduje znalosti a poměrně specifické schopnosti, včetně umění propojovat různé obory a pracovat s lidmi. To mě oslovilo.

 Nový profesní cíl?

Dá se říci, že ano. Po získání časové flexibility jsem se rozhodla k rozšíření mých dosavadních aktivit a využití nabytých znalostí právě tímto směrem. Věřím, že disponuji dostatečnou empatií k potřebám svých klientů, mám také ráda jejich příběhy a možnost pomáhat při plnění jejich snů mne velmi naplňuje. Jako profesionál také vím, že ku prospěchu klientů dokážu naplno využít logiku, pečlivost a důslednost v celém procesu realitních transakcí.

Vím, že máte ráda práci, ale nejste workoholikem, který má úspěšně nakročeno k profesnímu „vyhoření“. Dáte na závěr k dobrému něco z osobní roviny?

Dobře vím, že energii potřebuji nejen spotřebovávat a rozdávat, ale také ji čerpat, získávat. Ráda se proto potkávám s přáteli, zajdu do divadla, na koncert, cestuji. Občas odpočívám i v klidnějším módu, když si přečtu dobrou knihu, zajdu do přírody nebo si zacvičím jógu.

Děkuji za rozhovor.

 

(Zdroj: Rezident Art 2/2018 kráceno)