Co obnáší práce realitního makléře?

MÝTY VERSUS REALITA: CO OBNÁŠÍ PRÁCE REALITNÍHO MAKLÉŘE?

Pokud čekáte snadno vydělané miliony, budete zklamaní. Profese realitního makléře je dřina a výdělek závisí čistě na vašich schopnostech, píli a časových možnostech. Na oplátku tenhle džob poskytuje absolutní volnost podnikání – pracovní aktivity si organizujete hlavně vy sami. Navíc s podporou zkušeného týmu realitních makléřů a zázemím světové jedničky na mezinárodním trhu s nemovitostmi.

 

CO DĚLÁ REALITNÍ MAKLÉŘ?

Myslíte, že realitní makléř prodává nemovitosti? Chyba! Především nabízí služby.

Je finanční a právní poradce.

Je terénní pracovník.

Je asistent.

Je psycholog.

Jeho hlavním úkolem je uspokojit přání a potřeby klientů. Čím hlubší vztah s nimi naváže a lépe je pozná, tím spíš bude jejich spolupráce úspěšná.

TITULY NEPOTŘEBUJETE

Na vzdělání ani praxi nezáleží. Mnohem důležitější je vůle pracovat – na sobě a pro lidi. Profese realitního makléře je konečně v České republice regulována. Na jednu stranu je skvělé, že již nemůže dělat makléře úplně každý, ale cesta ke změně negativního obrazu realitních makléřů ve společnosti je dlouhá. Naším cílem je pomoci tyto předsudky změnit!

SILNÝ BYZNYS PARTNER

V RE/MAX Anděl realitní makléře nezaměstnáváme, zato poskytujeme stoprocentní zázemí pro rozjezd vlastního podnikání. Od zavedených systémů a databází po dlouhodobé kurzy a příležitosti k sebevzdělávání.

ODMĚNA PODLE NASAZENÍ

Výši příjmů si určujete vy. Podle času a energie, kterou hodláte práci věnovat. Maminky na mateřské „dovolené“ obvykle hledají pouze přivýdělek v řádech tisíců korun měsíčně, při plném nasazení dosahuje plat realitního makléře průměrně desetitisíců. V RE/MAX Anděl zastáváme pravidla 50/50 a 80/20. Nováčci obvykle začínají s 50procentní provizí z každé transakce, zaběhnutí makléři běžně pobírají 80 procent. Zkušení prodejci, s vybudovaným portfoliem nemovitostí, čerpají klienty jen díky referencím a pozitivní šeptandě.

JDE TO I BEZ ZKUŠENOSTÍ

Ačkoli se realitním makléřem může stát kdokoli, kdo podstoupí jasně danou přípravu, vzdělávání a certifikace, o tom, kdo bude skutečně úspěšný, rozhoduje osobnost a chuť pracovat. Pokud nesnášíte lidi, raději na tuto profesi zapomeňte. Vhodný kandidát by měl být komunikativní, spolehlivý a být odhodlaný zdokonalovat své obchodní, právní i technické dovednosti.

VCÍTIT SE DO DRUHÝCH

Realitní makléř je prostředníkem mezi kupujícím a prodejcem a jako takový musí prokázat vlohy z oblasti psychologie, dávku empatie i dostatek taktu. Rozpoznat a naplnit představy lidí o ideálním bydlení je alfou a omegou kvalitního makléře.

BĚŽNÝ DEN MAKLÉŘE

V kanceláři sedíte jen minimálně, většinu času projezdíte a prochodíte v lokalitě. Schůzky s klienty, prohlídky nemovitostí, telefonování a řešení záležitostí ohledně smluv a financování jsou každodenní pracovní náplní realitního makléře. Věci jako metr, baterka nebo svazek klíčů se stanou vaší nedílnou součástí. Navzdory flexibilní pracovní době je žádoucí být nonstop k zastižení a rychle reagovat.

INZERÁTY JSOU JEN KAPKOU

Prodává klient nemovitost? Aktivní inzerce, prohlídky s potenciálními kupci a právní servis je jen pokračováním komplexních služeb, které prodeji předcházejí. Přes 60 procent času realitní makléř věnuje přípravě ideálních podmínek ke koupi. Po celou dobu je realitní makléř rádcem a opatrovníkem svých klientů v důležité životní etapě. Diriguje podpis rezervační a kupní smlouvy a v případě potřeby komunikuje s katastrálním úřadem, bankovními institucemi i exekučními společnostmi.

MAKLÉŘEM V PRAZE? NOVÁČKY VÍTÁME!

Neslibujeme mytické výdělky za nic. Profese realitního makléře je náročná. Jak intenzivní pracovní dobu si vytvoříte, ale záleží jen na vás. Chcete si práci organizovat podle svých potřeb a rodinných záležitostí? V RE/MAX Anděl vás rádi uvedeme do světa realit!