Realitní makléři a kanceláře nemají na trhu zrovna nejlepší pověst. A právem. Kroky, některých jsou nekorektní a jiné vysloveně „za hranou“.  To chtěl Jaroslav Nedvěd pomoci změnit. Na počátku to byla obyčejná podnikatelská touha dělat věci jinak. Slušně a férově, s ohledem na potřeby všech stran.

Touhy ale rostou. „Nechtěl jsem se zapojit mezi ostatní dravce na trhu,“ vysvětluje Jaroslav Nedvěd svůj pohled na věc. Rozhodl se vytvořit takové prostředí, které bude nejen férové, ale které ukáže ostatním, že je takový přístup možný a také profitabilní.

Hledání jehly v kupce sena

Jaroslav Nedvěd měl ze svých předchozích profesních štací velké zkušenosti s řízením lidí a vsadil na to, že jednotlivé makléře si „vychová“ sám. „Věděl jsem, že se sám aktivně jako makléř živit nechci, měl jsem ale jasnou vizi, že chci mít do roka profitabilní kancelář,“ přibližuje začátky své cesty. Najít parťáky, kteří budou mít stejně nastavený hodnotový žebříček, případně budou ochotni k němu dospět, ale nebylo jednoduché. „První rok jsem udělal přes pět stovek pohovorů, ve druhém roce jich bylo víc než čtyři sta. Měl jsem pocit, že hledám jehlu v kupce sena, najít ty, které jsem si představoval, bylo velmi náročné,“ vzpomíná. Ale podnikatelská touha je něco, co se jen tak neopouští a na vizích je třeba docela tvrdě pracovat.

Jaroslav Nedvěd si kolem sebe vytvořil svůj první makléřský tým a věnoval se mu každou minutu, 24 hodin denně, 365 dní v roce. „Byl jsem tu pro každého, kdykoli, žil jsem s jejich úspěchy i neúspěchy,“ říká. Zpětně vzpomíná, že poprvé se pořádně a téměř bez myšlenek na práci vyspal až tehdy, kdy měl kolem sebe stabilní tým dvaceti makléřů. To už kancelář fungovala pátým rokem a on viděl, že vize funguje. Že realitní makléři nemusí být dravci, kteří dělají obchody za každou cenu. Že mnohem důležitější jsou ti, kteří pracují fér, budují dlouhodobé vztahy s klienty a ti se pak opakovaně vracejí. Dobré jméno je dobré jméno. A RE/MAX Anděl si ho na trhu vybudoval.

Čas dospět a nastavit fungující systém

Když má v sobě člověk srdce lídra, přehlédne, že je občas na hraně s vypětím sil.  Jaroslav Nedvěd má dvě děti a kancelář RE/MAX Anděl je jeho třetí. A každé dítě dostává tu nejlepší péči. Se všemi svými makléři Jaroslav od počátku úzce spolupracoval, všem se věnoval, všem naslouchal. „V určité chvíli ale bylo třeba si přiznat, že nemohu být s každým a věnovat mu maximum času. Kancelář rostla, přicházeli noví, nadějní lidé a já jsem věděl, že musím vybudovat takový systém pro chod kanceláře, který lidem pomůže dál růst a těm novým bude umět otevřít nové obzory,“ vysvětluje Jaroslav Nedvěd.

Aby mohli makléři pracovat na jeho vizi slušného podnikání v realitách, vybudoval pro ně jedinečný servis. Nováčci mají k dispozici třeba Andělskou akademii, která je provede všemi zákoutími realitního byznysu. Pro každodenní potřeby jsou tu dvě asistentky, právníci, řada ověřených dodavatelů i online marketing pro každého makléře. Investuje se do školení i “technické“ podpory. Jaroslav si vybudoval tým, který mu pomáhá vést celou kancelář vpřed. Předal své zkušenosti lidem, kteří dnes plní tu jeho „otcovskou“ roli a učí makléře. A protože se na úspěchu hodně podílí samotné prostředí, makléři pracují v prostorné moderní kanceláři na pražském Andělu, kde voní dobrá káva a je tu cítit všudypřítomná dobrá nálada.

Co dáte, to dostanete zpět

„Starám se o to, aby se tu lidé cítili dobře. Aby viděli ze všech stran podporu, ne čísla a termíny, které jim padají na hlavu,“ vysvětluje jednoduchý a úspěšný princip Jaroslav Nedvěd. Nikdo mu na začátku nevěřil, ale dělat reality férově je prostě možné. A je to úspěšný a fungující model. Přicházejí noví lidé, kteří berou jeho vizi za svou a pracují na ní. Dobré vize se vzájemně přitahují. Když se před rokem objevila nabídka fúze s kanceláří RE/MAX Ability, Jaroslav Nedvěd cítil, že tohle je přesně to, co jeho třetí dítě potřebuje pro to, aby vyrostlo v sebevědomého teenagera. Spojení dvou kanceláří, které mají stejnou vizi, se povedlo. Malý Anděl vyrostl.

„Vlastně je to docela jednoduché, i když za tím stojí spousta práce. Chci budovat takové prostředí, ve kterém budou makléři spokojení, protože potom budou spokojení i jejich klienti. A ti se potom vracejí. Realitní práce je hlavně o lidech a s lidmi,“ věří Jaroslav Nedvěd. Dveře na Andělu jsou nadále otevřené těm, kteří jeho vizi sdílí.

 

Jsem certifikovaný mentor školícího programu Tom Ferry Sales Power RE/MAX Euroversity.

Hledáte další odpovědi a informace? Některé naleznete například zde:

Chci být anděl

VasRealitniAndel.cz

Proč miluji RE/MAX?

RE/MAX Česká republika

Ostatní vám rád zodpovím na výše uvedených kontaktech nebo skrze kontaktní formulář níže.

 

Kontaktní formulář