Jdete koupit byt a stanete se Andělem

Andrea: TOP poznávací znamení

  • Křehká a energická, empatická i rázná žena, se kterou rádi zajdete na kafe
  • Když se pro něco rozhodne, nedá pokoj, dokud to nedostane (nebo alespoň nezkusí ?)
  • Díky svému muži je realitní makléřkou
  • Má 3 děti (17, 15 a 8 let) a spokojené manželství
  • Když ví, co potřebujete, nic ji nezastaví, dokud to pro Vás nedostane

Když jsem ji zahlédla v malostranské kavárně Cukrkávalimonáda, nevěřila jsem, že je to Češka. Křehká a přitom energická kráska v kovbojských botách a klobouku … není snad z Texasu? Už za pár minut se v příjemném hovoru z perfektní češtiny dozvídám, že v Americe, přesněji řečeno v Texasu, opravdu žila. Čechy však měla ráda natolik, že sem z Texasu létala dělávat zkoušky, to když si při třech dětech dodělávala vysokou. Jako cože? Už po pár minutách hovoru je jasné, že divit se budu až do konce ?.

Andrea je žena, která má ve věcech typicky žensky jasno. Když se pro něco rozhodne, nedá pokoj, dokud to nedostane. A protože se jí v Americe moc stýskalo po rodině, rozhodla se vrátit do Čech. Také už jí prý moc nebavilo se na všechny stále usmívat a tvářit se, jak se má skvěle, i když se cítila úplně blbě. „Lidé v Čechách mají na tváři vidět konkrétní nálady, vidíte je tak, jak se cítí, žádná přehnaná přetvářka. A to mi vyhovuje víc,“ přiznává Andrea.

Osudové setkání, aneb když najdete tu správnou cestu

Po návratu do Čech se s manželem rozhodli koupit v Praze byt. Ze samotné prohlídky bytu si toho Andrea moc nepamatuje. Daleko více upoutala její pozornost práce makléřky Pavly Brychtové z Remax Anděl a po zbytek prohlídky už vlastně o byt nešlo ani trochu. Andrea ji pozorně sledovala a kladla jí záludné otázky ohledně každodenní makléřské práce. Kdyby to nebylo nevhodné, rovnou by se jí asi zeptala, kolik za to bere. Místo toho se jí zeptala, zda by jí nemohla dělat asistentku ?.

Po zbytek dne a ve dnech příštích se u Richtárů probíraly zásadnější otázky, než byla koupě bytu. Co všechno ta práce obnáší? Seděla by nám do našeho životního rytmu a tempa? Jak by se dala skloubit s rodinou a dětmi? Andrea spěla k rozhodnutí, že tohle je přesně práce pro ni. A jak už bylo řečeno výše, když se Andrea pro něco rozhodne…. Nakonec ale ten zásadní krok vpřed udělal manžel, který už toho rozebírání a povídání měl celkem dost, a tak sehnal své ženě kontakt na šéfa Remax Anděl. Na pohovoru šlo všechno jako po drátkách, no jak už bylo řečeno výše, když se Andrea pro něco rozhodne… ?. Pavla Brychtová, která stála u zrodu Andreiny myšlenky stát se makléřkou, je dnes její kolegyně a velká kamarádka. Od jejich prvního setkání v bytě, který nakonec Richtárovi nekoupili, uběhlo už 10 měsíců.

Řídit si svůj čas, na práci i na rodinu

Co Andreu mrzí? Že mají makléři u lidí mnohdy špatnou pověst. „Často je představa o realitním makléři asi taková, že jsou to lidé, kteří vydělávají spoustu peněz, a přitom se jim nedá věřit. Lidé mají špatnou zkušenost s pochybnými realitkami,“ vysvětluje s povzdechem Andrea. A tak se svojí každodenní prací stará o to, aby si tohle její klienti rozhodně nemysleli. Baví ji komunikovat s lidmi, hledat pro ně řešení, pomáhat jim nacházet to, po čem touží nebo co aktuálně potřebují. A svou prací tak dokazovat, že profese makléře není podvod a špína, že jí lze dělat slušně a není třeba se za svou práci stydět. Ono jde všechno hned jinak, když vás práce baví, jste zvídaví, pilní a také vykazujete notnou dávku vlastní sebekázně, důslednosti a trpělivosti. Velmi si váží flexibility, kterou ji práce umožňuje řídit si sama svůj pracovní den. Svou roli hraje i připravenost. Andrea tak od začátku ctí pracovní rituál, který ji pomáhá si svou práci dobře plánovat. Každý večer si vyhledá 10 nemovitostí a hned ráno se pustí do volání a hledá s jejich majiteli společnou řeč. „Pokud tohle všechno v sobě máte, realitní makléřina není náročná práce a dá se velmi dobře skloubit s rodinou,“ říká přesvědčivě Andrea. A něco na tom bude.  Má tři děti a rodina je pro ni priorita číslo jedna. Manžel jí podporuje, je rád, že rodina funguje a jeho žena si plní své sny. Ono dělat něco, co vás baví a zároveň má smysl, je prostě skvělá energetická dobíječka, ze které následně může čerpat celá rodina.

Restaurace, ve které nikdy nepřestanou dobře vařit

Andrea se orientuje na klienty z oblasti Praha-západ, Praha 5 a Praha – Stodůlky, mezi ty typické patří lidé, kteří jsou časově zaneprázdněni. Dokáží ocenit práci makléře, který za ně precizně připraví všechny podklady, najde různé možnosti a provede je zkušeně prostředím realit s maximálním nasazením pro jejich cíl. Realitní makléř je pro ně úspora času, který je pro ně velmi cenný. Andrea to ví. A kdyby náhodou nevěděla, ví, kde se poradit. V kanceláři Remax Anděl totiž vládne přátelská atmosféra. I o tom se leccos vypráví, jak si jdou jednotliví makléři kvůli zakázkám takzvaně „po krku“. „Nikdy jsem neměla v práci tak super kolektiv, jako mám tady,“ říká nadšeně, když vypráví o svých spolupracovnících. Dobré zázemí tvoří prostředí, kolektiv a také šéf, který tomu všemu dává směr, jasnou vizi a víru. Nejen ve smysl práce, ale také v lidi. Makléři v Remaxu Anděl mají štěstí na majitele. „Na Jardu Nedvěda se mohu kdykoli obrátit, hodně se ptám, někdy snad až moc, ale mám ráda ve věcech jasno a v realitním byznysu se člověk pořád má co učit,“ míní Andrea. Majitel kanceláře Jarda Nedvěd je pro ni prý jako „restaurace, ve které nikdy nepřestanou skvěle vařit“. Personál je stále ochotný a k dispozici a mají vždycky otevřeno. Třeba i o půlnoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

čtyři × 4 =