Nemovitost jako nechtěné dědictví

Zděděná nemovitost může být pro někoho skvělým prostorem pro realizaci, často se ale také stává danajským darem. Přesto, že máte vlastní bydlení vyřešené, vlastně moc netušíte jak s novým objektem naložit. Po určité době se stane, že nemovitost zůstane na okraji zájmu, na seznamu „až někdy“. Jenže kvůli tomu objekt chátrá, ztrácí na ceně a jakémukoli dalšímu využití brání potřebná rekonstrukce. Jak z této pasti ven?

Překvapivě často se setkáváme s případy, kdy se majitel dostal k nemovitosti v rámci rodiny – například dědictvím. Dlouho netušil, jak s ní naložit a objekt chátral. Po letech se rozhodl, že nemovitost prodá a peníze uloží. Zisk není hlavním důvodem, tím je spíše fakt, že pro nemovitost nemá žádné uplatnění. Zdaleka ne vždy se však jedná o nejlepší možné řešení. Ostatně, pokud nepotřebuje větší hotovost, stejně bude uvažovat o tom, jak volné prostředky investovat, aby neztrácely na hodnotě. Uložením v bance nevyděláte nic, cenné papíry jsou zvláště v dnešní době jen pro odvážné a spořící účty nabízí prakticky nulové úročení. Je třeba tedy uvažovat nejen o tom, za kolik prodat, ale také, co budete se získanými prostředky reálně dělat.

V takovou chvíli je ideální doba ke konzultaci s realitním profesionálem. Možná namítnete, že za makléřem půjdete až v momentě, kdy budete svoji nemovitost chtít prodat. To je ale právě chyba. Opravdový profesionál bude hledat všechny cesty, jak s nemovitostí naložit, aby vám vydělávala a zbytečně nechátrala. Možností je více, od pronájmu pro různé účely počínaje, po prodej a případný nákup jiné, vhodnější nemovitosti. Pravidelně se na nás obrací například lidé, kteří zdědili domek na vesnici. Takový objekt je možné využívat třeba jako chalupu, která se dá pronajímat. V jiných objektech je možné zbudovat provozovnu nebo výrobnu pro některé firmy. Přitom majitelé ze zvyku uvažují vždy jen v intencích bydlení. Byt ve městě zase může být nevhodný pro klasický pronájem, ale díky své poloze může být velmi zajímavý jako ubytování pro studenty, kteří nechtějí žít na koleji. Možností využití nemovitosti je celá řada a makléř je schopen nejen vidět zcela nové příležitosti, ale také pomoci s kompletním servisem. Úvodní konzultace vás bude stát jen chvíli času a získáte mnohem lepší přehled o tom, co všechno by bylo možné s nemovitostí udělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

pět − dvě =