Zazimování chaty nepodceňujte

5 tipů, jak chatu na jaře najít ve stejném stavu

Babího léta se už zřejmě letos nedočkáme, a proto nastal nejvyšší čas na zazimování chaty. Při přípravě chaty na zimu je důležité myslet na několik zásadních věcí, abyste nebyli na jaře nepříjemně překvapeni. Přinášíme pět hlavních tipů, na co nezapomenout.

I – Jídlo a odpad pryč

Není nic horšího, než když během prvního jarního příjezdu na chatu zjistíte, že se vám v ní usadily myši další nezvaní hosté. Proto před odchodem nezapomeňte projít všechny odpadkové koše a vysypte je. Vykliďte všechno jídlo z ledničky a podívejte se i do spíže. Otevřené suroviny uschovejte nejlépe do skleněných nádob nebo krabiček. Nebudete tak riskovat, že se vám do mouky pustí moučný mol nebo červ.

 

II – Vypusťte vodu

Nespoléhejte na to, že letošní zima bude mírná a mrazy přijdou jen ojediněle. Počasí je nevyzpytatelné a stejně tak vodovodní potrubí, které může silný mráz roztrhnout. Pokud v potrubí necháte vodu, tak se bude mrznoucí voda rozpínat, až se mohou trubky nakonec úplně poškodit. Proto nejlépe uzavřete přívod vody a všechny nádrže, čerpadla a potrubí vypusťte. Alternativním řešením je do vody nalít nemrznoucí směs.

III – Vyčistěte okapy a zkontrolujte střechu
I když se vám na střechu nechce, tak tento úkol opravdu neodkládejte na příští rok. Může se vám to vymstít a na jaře zjistíte, že vám dovnitř teče. Udělejte si na kontrolu střechy čas, případně se vydejte na půdu a prohlédněte tašky i zevnitř, někdy i malá díra dokáže napáchat velkou škodu. Vyčistěte taky okapy od listí. Pokud byste je nechaly ucpané, tak hrozí, že voda nebude odtékat správně a zateče tam, kam nemá.

IV – Informujte sousedy

Pokud vaše chata neleží na úplné samotě a máte dobré vztahy se sousedy, kteří zde zůstávají i přes zimu, tak se za nimi určitě stavte. Není nad to mít člověka na místě, který vám v případě nějakých problémů zavolá. Stejně tak budete díky tomu během zimy klidnější.

V – Bezpečnost na prvním místě

Nešetřete na zabezpečení vaší chaty. Bezpečnostní systémy se už dnes dají koupit i levně. Kladka na zahradním domku opravdu nestačí. Zloději neberou ohledy a dokáží nadělat pěknou paseku. Zkontrolujte, zda jsou všechna okna pořádně dovřená a vyzkoušejte také všechny zámky. Nenechávejte na místě zbytečně cennosti a pokud máte doma místo, tak si je raději odvezte.

Sezónní nebo celoroční využítí? 

Máte chatu a uvažujete o změně? Chtěli byste chalupu nebo prostě jen změnit lokalitu? S tím vám umíme pomoci! Zájem o koupi rekreačních objektů je mimořádný. Pomůžeme vám prodat vaši stávající nemovitost za tu nejlepší cenu a když si z naší nabídky vyberete cokoli jiného, zajistíme pro vás i nákup nové chalupy. Na místo sezónního využití získáte druhý domov, který můžete využívat po celý rok! Stačí se jen inspirovat: https://1url.cz/2zING

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 + 6 =