Dům u moře můžete pořídit levněji než v Česku

Zahraniční nemovitosti se pro Čechy stávají zajímavou investiční příležitostí, navíc také možností, jak si zajistit destinaci pro pravidelnou dovolenou v teple anebo místo pro práci na dálku. Někdy můžou být nemovitosti v přímořských oblastech dokonce levnější než v České republice. A taky investičně zajímavější.

Češi se nejčastěji poohlíží po domech v Chorvatsku, Španělsku nebo v Itálii. Tyto lokality jsou mnohdy cenově dostupnější než nemovitosti ve velkých českých městech. Podívejme se například na Chorvatsko, kde se dá pořídit dům v blízkosti moře za 6 milionů korun. Za srovnatelnou částku v Praze najdete byt 2+kk v novostavbě. Z investičního pohledu je Chorvatsko velmi zajímavou destinací a odborníci zde očekávají do budoucna nárůst cen. Na začátku letošního roku se totiž Chorvatsko stalo součástí eurozóny a schengenského prostoru. To přinese větší ekonomickou stabilitu, ale taky zvýšený zájem zahraničních investorů.

O něco dražší už jsou domy ve Španělsku. V jižní části země si lze pořídit krásné domy poblíž pláže například za 9 milionů korun. Optikou člověka hledajícího dům ke koupi v Česku je to ale pořád poměrně zajímavá cena. Pokud byste ho zrovna nevyužívali, tak jej můžete pronajímat turistům, o ně v této části většinou nouze nebývá.

Pokud toužíte po něčem odvážnějším, tak v nabídce RE/MAX najdete i domy v USA, Řecku, Indonésii nebo například na Kostarice. Stačí se jenom zasnít, jaké by to bylo mít druhý domov, do kterého můžete zavítat každý rok na dovolenou.

Složitější nákup než v Česku

Všechno nemusí být ale tak růžové, jak se to může na první pohled zdát. Je důležité uvědomit si, že nákup nemovitostí v zahraničí může být složitý proces a vyžaduje některé zvláštní kroky. Musíte znát přesné informace o místním trhu a místních zákonech. Některé státy například vyžadují povolení od vlády pro nákup nemovitosti. Složitější může být i samotný nákup domu, zejména pokud místní prodejce nemluví česky ani anglicky. Nemluvě o následných povinnostech během vlastnění nemovitosti.

Pokud sníte o domku v letovisku místo horské chaty u nás a jste ochotni překonat všechny překážky, tak jsme tady pro vás. Sledujeme i zahraniční trhy a známe místní poměry, díky tomu dokážeme najít ty nejlepší nabídky. V RE/MAX Anděl vás provedeme celým procesem, který tak bude díky tomu mnohem pohodlnější.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

čtyři + 19 =